Mozaika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mozaika

Osmé nejlepší československé duchovní fórum.
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Miluj svojich nepriateľov.

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
mm.matus




Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 14. 03. 07

Miluj svojich nepriateľov. Empty
PříspěvekPředmět: Miluj svojich nepriateľov.   Miluj svojich nepriateľov. EmptyThu 15 Mar Thu, 15 Mar 2007 00:16:00 +0300 0:16

Pre mňa je hádam najväčší problém milovať svojich nepriateľov.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 30. 11. 05

Miluj svojich nepriateľov. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Miluj svojich nepriateľov.   Miluj svojich nepriateľov. EmptySun 18 Mar Sun, 18 Mar 2007 00:17:52 +0300 0:17

mm.matus napsal:
Pre mňa je hádam najväčší problém milovať svojich nepriateľov.

vem si to takhle - jaké nepřátele můžeš mít když nejseš? čí ti nepřátelé budou? pokud nejsou ničí, jací to jsou tedy nepřátelé? kdo to je? nikdo?

mými nepřáteli jsou tak maximálně moje zvyky, opravdu nevím o nikom, kdo by byl mým nepřítelem, až snad na lidi hloupé, projevující hloupost - když mi nebo někomu člověk ublíží, když je někdo bezohledný, tomu nerozumím a bolí mne to, že takoví lidé jsou, se kterými nesdílím hodnoty.

ale čí hodnoty? komu to vadí?

Já je jediné, jako vesmír je jediný. TO kdo jsem není egem.

Proto co může být mým nepřítelem, je-li vše já? Samo já. Já si není nepřítelem, to je mé tvrzení.

Ani sklony, ani překvapení, ani trápení mi není nepřítelem.

Miluji, trpím... to jsou jen projevy, bolest i láska... zkroušenost i pohoda nebo radost.

Radost je krásný dojem.

Je-li radost krásná, pak jejím jediným nepřítelem je smutek.

Kam přijde smutek, tam nepřijde radost. Kde není smutek, je radost. Svět je světem iluzí. Mysl je iluze. Kdo jsem já?

Jsem za iluzí i radostí, prázdnotou, plátnem promítání.

Já nemám nepřátele, jen opozitiva mají nějaké nepřátele, opozitiva. Vlevu je nepřítelem nebo protějškem vpravo. Smutku radost. Činnosti nečinnost. Sklonům a chíči nevinnost.

Já vím, že s tím nelze nic udělat, pouze je-li to založeno na disciplíně, pak ano. Jen disciplína a nažení se je motorem úspěchu. Kde není touha po úspěchu není nic, a tam jsem já.

Nic nechtít je ejvyšší spokojeností.

Nic nedoporučuji, ani nemít nepřítele, neboť to je jen dojmem, který odezní. Ve skutečnosti, ve stavu radosti, který máme tak rádi, který milujeme, všechno nepřátelství odezní a my odpustíme komukoli.

Lidé se zde napraví, a všechno je nahlédnuto jen jako myšlenka.

Pravda, skutečnost, láska je za myšlenkou, za tímto světem, za kterým již nic není...

Ač je zde světlo, také se jen objevuje, a také se rozpustí...?

Má cesta za sebepoznním není skončena. Já - nejá je, a to není klam.

S pohlazením Michal Dlouhý
Návrat nahoru Goto down
https://mozaika.catsboard.com
Jana

Jana


Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 14. 04. 07

Miluj svojich nepriateľov. Empty
PříspěvekPředmět: Problém, jak milovat nepřítele...   Miluj svojich nepriateľov. EmptySun 15 Apr Sun, 15 Apr 2007 14:54:03 +0300 14:54

mm.matus napsal:
Pre mňa je hádam najväčší problém milovať svojich nepriateľov.

Milovat nepřátele je opravdu problém, pokud se nedá žádný nepřítel najít.
Všichni jsou Já.
V téhle hře, ve které si hraju hru na iluzi oddělenosti je každý mým partnerem ve hře.
V téhle hře, ve které si hraju na vývoj, je každý mým učitelem.
Čím důkladněji je hrána hra na nepřátelství, tím větší je radost z prozření.
Trochu švindluju, nemám pevně zavázané oči a dívám se, proto se mi ta hra na nepřátelství nedaří hrát. Laughing
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Miluj svojich nepriateľov. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Miluj svojich nepriateľov.   Miluj svojich nepriateľov. Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Miluj svojich nepriateľov.
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mozaika :: Co se jinam nevešlo :: Problémy-
Přejdi na: